Saltar al contenido

Corpo técnico

Corpo técnico 2018/19
Dirección deportiva
Director técnico
Roberto Selín García Menéndez

• Entrenador Nacional de Balonmano

• Licenciado en Educación Física
• Director de Actividades de Tiempo Libre

Área de rendemento
Sénior masculino - 1ª Div. Autonómica
Adestrador
Roberto Selín García

• Entrenador Nacional de Balonmano

• Licenciado en Educación Física
• Director de Actividades de Tiempo Libre

Área de perfeccionamento
Xuvenil masculino - 2ª División
Adestrador
Roberto Loxo

• Entrenador Nacional de Balonmano
• Técnico Deportivo Superior en Balonmano

• Licenciado en Educación Física
• Director de Actividades de Tiempo Libre

Xuvenil feminino - 2ª División
Adestradora
Lucía Vilariño

• Monitora de Balonmano

• Técnico en Actividades Físicas y Animación Deportiva
• Monitora de Actividades de Tiempo Libre

Área de formación
Cadete masculino - División de Honra
Adestrador
Iván Pan

• Entrenador Territorial de Balonmano

Cadete masculino - 2ª División
Adestrador
Alex Seijo

• Monitor de Balonmano

• Técnico en Actividades Físicas y Animación Deportiva

2º Adestrador
Miguel Barbeira

• Entrenador Territorial de Balonmano

Cadete feminino - 2ª División
Adestradora
Aida Vizcaíno

• Entrenadora Territorial de Balonmano

Infantil masculino - División de Honra
Adestrador
Alex Seijo

• Monitor de Balonmano

• Técnico en Actividades Físicas y Animación Deportiva

2º Adestrador
Roberto Loxo

• Entrenador Nacional de Balonmano
• Técnico Deportivo Superior en Balonmano

• Licenciado en Educación Física
• Director de Actividades de Tiempo Libre

Infantil masculino - 2ª División
Adestrador
Miguel Barbeira

• Entrenador Territorial de Balonmano

Infantil feminino - 2ª División
Adestradora
Lucía Vilariño

• Monitora de Balonmano

• Técnico en Actividades Físicas y Animación Deportiva
• Monitora de Actividades de Tiempo Libre

2ª Adestradora
Mina Xharait Ribullén

• Monitora de ocio y tiempo libre

Escolas de base
Alevín mixto
Adestrador
Jacob Canedo

• Monitor de Balonmano

• Monitor de Actividades de Tiempo Libre

Alevín mixto
Adestrador
Miguel Barbeira

• Entrenador Territorial de Balonmano

Alevín mixto
Adestradora
Iria Rodríguez

• Entrenadora Territorial de Balonmano

Benxamín e prebenxamín mixto
Adestrador
Anxo Canedo

• Monitor de Balonmano

Benxamín e prebenxamín mixto
Adestrador
Carlos Castro

• Monitor de Balonmano
• Director de Actividades de Tiempo Libre

Benxamín e prebenxamín mixto
Adestrador
Alex Seijo

• Monitor de Balonmano

• Técnico en Actividades Físicas y Animación Deportiva

Benxamín e prebenxamín mixto
Adestrador
Guillermo Blanco


• Técnico en Actividades Físicas y Animación Deportiva

Adestradora
Mina Xharait Ribullén

• Monitora de ocio y tiempo libre

Área de tecnificación
Tecnificación postos específicos
Coordinador
Roberto Selín García

• Entrenador Nacional de Balonmano

• Licenciado en Educación Física
• Director de Actividades de Tiempo Libre

Porteiros
Adestrador de porteiros
Alex Seijo

• Monitor de Balonmano

• Técnico en Actividades Físicas y Animación Deportiva